درباره ما

وگانیسم ؟!

شکلات های دست ساز خانگی ما وگان هستند.

کلمه وگان (vegan) از سه حرف اول و دو حرف آخر کلمه Vegetarian گرفته شده است. شخص وگان تصمیم میگیرد که هر نوع محصول حیوانی را از زندگی روزانه اش حذف کند که شامل گوشت، لبنیات، تخم مرغ، عسل و ژلاتین از غذا و خز، ابریشم، چرم از وسایل زندگی و عدم استفاده از مواد آرایشی که در تولیدشان محصولات حیوانی به کار رفته و یا بر روی حیوانات تست شده است.
به همین مناسبت از سال ۱۹۹۴، اول نوامبر روز جهانی وگان نامگذاری شد.
من بر این باورم که هر کس برای گیاه خوار شدن دلایل مخصوص به خودش را دارد، بعضی برای حفاظت از محیط زیست، برخی به دلایل سلامتی و گروهی نیز برای تعهد اخلاقی که نسبت به موجودات زنده دارند، گیاه خوار می شوند.
وگانیسم یک سبک از زندگی و روش تغذیه ای می باشد که زیر مجموعه ای از گیاه خواریست. اصل نگاه یک شخص وگان مهربانی و کاهش آسیب رساندن به موجودات زنده است.

و اما . . .

شکلات های دست ساز وگان

شاید دوست داشته باشید بدانید که قصه شکلاتهای دست ساز وگان از کجا آغاز شد.
روزی از روزهای بهار، با مهربانی سهراب چشمهایم را شستم وآن جور دیگر به دنیایم نگاه کردم. در پاکیزگی رویایم قلب های پر ضربان شکلات ها را یافتم. ما از هر فرآوده حیوانی دور شدیم و به آن دورها نزدیک …..

و حالا من و شکلاتهایم وگان هستیم با لبخندی به بزرگی اقیانوس آرام دلمان.
ما میدانیم که در توانایی های حسی مثل شادی، رنج و درد با دیگر انسانها و حیوانات وجوه مشترک داریم و در توانایی های شناختی تفاوت های بسیار. پس اگر تفاوت های شناختی را کنار بگذاریم، بر سر توانایی های حسی مشترک با دیگر موجودات به تفاهم می رسیم.

ازاین منظر باور دارم که زندگی من هیچ برتری بر زندگی یک پرنده یا یک گاو ندارد.
مسیر زندگی یک حیوان از نقطه نظر اخلاقی برای من محترم است. سبک زندگی یک وگان با فردی که همه چیز خوار است بسیار متفاوت است.
اما با همه تفاوت ها نسبت به هم مهربان هستیم و حالا در آشپزخانه کوچک ما، بر روی شغله عشق، قلب های شکلاتی به ضربان می افتند که هر کدام برای شما عطری با خود می آورند. پیامی بر دلتان می نشانند که از جنس صلح و آشتی است.
شعله ها جان شکلات ها را جلا میدهند و در مسیر رسیدن به طعمشان، ناب می شوند ناب!
شکلات های وگان قاقد هر گونه فرآورده حیوانی هستند، در ترکیباتشان شیر، خامه، تخم مرغ و عسل به کار نرفته و برای شیرین شدن از شکر سرخ بهره جستیم.
ما با میوه های تازه پیمان بستیم که طعمشان را با تعصب بر ذاتشان، به ذائقه شما بنشانیم و با پیراهن شکلاتی پوششی برایشان بسازیم تا عطرشان در این پوسته حفظ شود.

کمی درباره شکلات!

شکلات از دانه درخت کاکائو تهیه میشود .
درخت کاکائو ارتفاعی بین ۴ تا ۱۰ متر دارد و برگهایش ساده و متقابل است و گل های منظم و کوچک و قرمز رنگی در همه فصل ها دارد.
میوه اش شبیه یک خیار بسته و زرد رنگ است که حاوی ۲۵ تا ۴۵ دانه کاکائو می باشد. دانه های کاکائو از نظر طعم، تلخی و عطر با هم متفاوت هستند.
کاکائو بومی آمریکای جنوبی (از شما کلمبیا تا جنوب شیلی)، آمریکای مرکزی (از جنوب مکزیک تا مرز شمالی کلمبیا) و مکزیک است و حداقل به مدت ۳۰۰۰ سال است که در این منطقه کشت شده است.
بومیان مایا که در آمریکای مرکزی و جنوب مکزیک زندگی میکردند کاکائو را می پرستیدند و معتقد بودند که این درخت نشانه الهی است.

بالا